A képzések résztvevői részletesen megismerhetik az aktuális jogszabályi változásokat, illetve áttekintést kapnak arról, hogy milyen válaszokat kívánnak a kibertéri fenyegetések a szervezetek nézőpontjából. Az előadások bemutatják az orosz–ukrán háború kiberbiztonsági tapasztalatait, a GDPR és az adatbiztonsági kockázatok hatósági gyakorlatát, valamint a NIS2 és az eIDAS szabályozások alkalmazásának részleteit Magyarországon. Külön modulként foglalkozik az előadássorozat a kritikus szervezetek ellenálló képességével, az incidenskezelés elméleti és gyakorlati megközelítésével, valamint az OSINT (Open Source Intelligence) eszközeinek és módszereinek alkalmazásával.
Az előadások az auditorok és auditok szerepét, a fenyegetettség-modellezést, valamint az ipari és OT (Operational Technology) rendszerek kiberbiztonságát is tárgyalják, gyakorlati példákkal illusztrálva. A gyakorlati elemek között szerepel a támadó szemléletű gondolkodás fejlesztése, valamint a compliance- és biztonsági követelmények teljesítése a NIS2 gyakorlati megvalósítása során.
A képzések átfogó és gyakorlatias megközelítéssel segítik a résztvevőket abban, hogy felkészülten tudjanak reagálni az információbiztonság jelenlegi és jövőbeli kihívásaira.
A képzések várhatóan a II. félévben kerülnek megszervezésre a Microsoft Teams kommunikációs platformon keresztül.